Terrarystyka - informacje

Terrarystyka

Terrarystyka jest jedną z naszych pasji którą przekładamy na profesjonalną wiedzę i porady.

W naszej ofercie znajduje się szereg terrariów, oferujemy standardowe zbiorniki jak i projekty wykonywane pod życzenie klienta (konkretne wymiary i kształty). Wszystkie terraria są wykonywane zgodnie z normami bezpieczeństwa jak i komfortu przyszłego lokatora tj. odpowiednia wentylacja, przesuwy szyb i odpowiednie prowadnice.

W naszych sklepach odnajdziesz wszelkiego rodzaju suplementy, akcesoria, urządzenia i elementy niezbędne w terrariach do hodowli swojego pupila. Oferujemy również szereg akcesorii do urządzenia i udekorowania terrarium.

Oprócz naturalnych produktów można nabyć u nas również akcesoria znanych i cenionych firm w branży terrarystycznej (Exoterra, JBL, ZooMed, Trixie).

W naszej ofercie nie brakuje również wszelkiego rodzaju zwierząt egzotycznych które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych hodowców. Posiadamy wiele gatunków zwierząt co pozwoli państwu wybrać idealnego pupila dla siebie.

Węże mleczne
Węże mleczne

Węże o bardzo ciekawych i mocno urozmaiconych odmianach barwnych. Łagodne i spokojne gady. Aktywne głównie nocą i po zmierzchu, a także bardzo często po deszczach. Dni preferuje spędzać w wilgotnych i przyciemnionych kryjówkach i norach. Żyją ok 12 lat.

Pytony królewskie
Pytony królewskie

Pytony królewskie to jedne z najmniejszych i najpopularniejszych pytonów w hodowlach. Przeważnie osiągają około 1,5 metra długości. Gatunek o typowo nocnym trybie życia. Najczęściej w chwili zagrożenia zwija się w kłębek chowając w splotach swojego ciała zamiast zaatakować. Rzadko bywają kąśliwe. Żyją ok 20 - 25 lat.

Węże zbożowe
Węże zbożowe

Węże zbożowe pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Swoją popularność zawdzięczają spokojnemu usposobieniu, łatwemu oswajaniu i niewielkim rozmiarom (rosną do 140 cm długości). Dostępnych jest ponad 150 odmian barwnych. Żyją ok 15 lat. 

Warany stepowe
Warany stepowe

Gady ze środowiska typowo pustynnego, żywiące się m.in. jajami przepiórczymi, surowym mięsem, gryzoniami. Duże jaszczurki osiągające 130 cm wraz z ogonem (gdzie 2/3 stanowi ciało), masa ciała sięga 5 kg. Jedne z najspokojniejszych waranów. Spokój ten jednak osiągają w dorosłym etapie swojego życia. Z odpowiednią wiedzą i poradami można wychować naprawdę piękny egzemplarz.

Legwany zielone
Legwany zielone

Legwany zielone pochodzą z Ameryki Środkowej oraz Południowej, prowadzą dzienny, nadrzewny tryb życia. Jako dorosłe okazy sięgają ok 150 cm długości wraz z ogonem. Dieta legwanów składa się głównie z pokarmów roślinnych. Żyją ok 15 lat. 

Kameleony jemeńskie
Kameleony jemeńskie

Kameleony jemeńskie to gady żyjące w klimacie tropikalnym, są bardzo łatwe w oswojeniu. Wymagają wysokiej wilgotności powietrza, żywią się owadami karmowymi (np. świerszczami, szarańczą, karaczanami). Żyją do 5 lat.

Agamy brodate
Agamy brodate

Agamy brodate to gady typowo pustynne, żywiące się pokarmem roślinnym oraz owadami karmowymi. Są bardzo łatwe w oswojeniu i pielęgnacji, szybko przyzwyczajają się do właściciela. Rosną do ok 50 cm wraz z ogonem. Żyją do 12 lat. 

Gekony lamparcie
Gekony lamparcie

Jaszczurki pochodzące z Azji Mniejszej oraz Środkowej, ze względu na nocny tryb życia nie wymagają stosowania żarówek UVB. Dzięki spokojnemu usposobieniu są dobrym wyborem dla początkujących terrarystów. Dorastają do 28 cm długości, żyją do 20 lat.

Oprócz wyżej wyszczególnionych zwierząt najbardziej popularnych w domowych hodowlach posiadamy również szereg innych gatunków i rodzajów zwierząt, m.im.:

 • Pyton Tygrysi
 • Felsuma Madagaskarska
 • Pyton Siatkowany
 • Kameleon Lamparci
 • Boa Constrictor
 • Gekon Orzęsiony
 • Boa Tęczowe
 • Żółwie
 • Pajęczaki
 • Skoriupiaki
 • Owady
 • Płazy

Istnieje również możliwość zamówienia konkretnego zwierzęcia.

Mamy państwu do zaoferowania również terraria z pełną zabudową wnętrza w której skład wchodzi tło strukturalne ( do wyboru ilość i układ ścian- na życzenie klienta),pełna elektryka jak i elementy niezbędne dla poszczególnego lokatora, a także rośliny, korzenie, kamienie i wiele innych dodatków. Wykonane już zbiorniki możecie państwo zobaczyć w zakładce REALIZACJE.

progressiv.pl